İzmir Fen'den Haberler...




04-09 Aralık 2009 Tarihleri arasında TÜBİTAK tarafından düzenlenen 17.Ulusal Bilim Olimpiyatları II. Aşama sınavına
katılmaya hak kazanan 12 öğrencimiz okulumuzu başarı ile temsil ederek üç madalya kazanmışlardır.

  Adı Soyadı Dalı Madalya Danışman Öğretmen
Doğukan DOĞU Biyoloji Altın Madalya Ahmet DİKMEN
(Biyoloji Öğremeni)
Atalay Mert İLERİ Kimya Bronz Madalya Gülsüm ERGİN
(Kimya Öğremeni)
Kadir BÜYÜKÇELEBİ Kimya Bronz Madalya Mustafa ERKAN
(Kimya Öğremeni)


Öğrencilerimizi tebrik eder başarılarının devamını dileriz ...


Bir Önceki Seneye Ana Sayfaya




2008 Avrupa Kültürlerarası Diyalog Yılı çerçevesinde, Avrupa Birliği ve Avrupa Birliği'ni kuran barış, birlik, eşitlik, özgürlük, güvenli ve dayanışma gibi ortak değerleri vurgulamak ve bu değerleri yetişmekte olan kuşaklara aktarmak, onların düşünce dünyalarını zenginleştirmek amacıyla, Avrupa Komisyonu Türkiye Delegasyonu, Avrupa Birliği Bilgi Büroları Ağı'nın, İl Milli Eğitim Müdürlükleri aracılığıyla illerindeki Ortaöğretim Kurumları arasında düzenlediği "AB Öykü Yarışması"nın İzmir ayağında öğrencimiz
Gözde GÖKTEN, Ulusal çapta yarışacak İzmir finalistleri arasında kalarak 17 Aralık 2009'da Ankara'da İzmir Fen Lisesini temsil etmiştir.

Gözde GÖKTEN, AB (Avrupa Birliği) Öykü Yarışmasında ilk üçe girerek ödül almaya hak kazanmıştır.

Ödül töreni fotoğrafları için tıklayınız…



Bir Önceki Seneye Ana Sayfaya


İzmir Fen Lisesi 2010 yılı Olimpiyat Takımlarıdır.

Bilgisayar

Biyoloji

Fizik

Kimya

Matematik

Samican Gayberi

Tijin Çalhan

Serkan Şatak

Tuğba Öztekin

Hikmet Nazar

Ekin Budak

Begüm Sönmez

Ekin Akyürek

Ebubekir Demirci

Hakan Kurt

M. Çağatay Barın

M. İlayda Şengör

A. Mert Türker

Oğuz Aksoy

Erhan Heperenler

U. Can Uyumaz

Mert Mestanoğlu

Zeynep Kahraman

Bekir Çetin

Emre Kara

Doruk Çetin

Elif Karagöz

Halil Topözlü

Mustafa Başaran

Fatih Aslan

Ahmet Acar

Mutluhan Yiğitaslan

E. Berk Kama

Muratcan Aşgün

Berfin Şimşek

S. Serhat Karakaya

Tuğçe Karataş

B. Gizem Topçu

Fırat Tari

M. Burak Kurutmaz

  Takım Kaptanları

Berkay İnan

Melike Çakan

Nagihan Yağın

Hakan Aslan

M. Burak Kurutmaz

 

Okul Kaptanı:
 İbrahim Utku Arık ( Matematik )

 Bünyamin Aydın

Hatice Tosman

Gülsüm Eryalçın

Gülsüm Ergin


Timothy Timur
 Kazım Bulut
  Ahmet Dikmen   Tarık Kuzu
Bilim Kurulu Başkanı Müdür Yardımcısı    Müdür Başyardımcısı İzmir Fen Lisesi Müdür V.
 
 
Bir Önceki Seneye Ana Sayfaya




Okulumuz, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Yeni Asır Televizyonu arasında imzalanan protokol gereği 07/01/2010 tarihinde ön elemesi yapılan 2009-2010 Öğretim yılı liseler arası bilgi yarışmasında ve 19/01/2010 tarihinde yapılan final yarışmasında İlçe birincisi olmuştur.



Bilgi Yarışmasında Okulumuzu Temsil Eden Öğrencilerimiz;

Arman ÖZDEMİR C.Görkem Destan Mert DEĞİRMENCİ

Öğrencilerimize İl finalinde başarılar dileriz....

Bir Önceki Seneye Ana Sayfaya



İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Yeni Asır Televizyonu tarafından düzenlenen ve İzmir Ekonomi Üniversitesinde çeyrek finali yapılan "Liseler Arası Bilgi Yarışması"nda okulumuz, 15 sorunun 15 ini de doğru cevaplayarak, yarı finale yükselmiştir.

Öğrencilerimizi tebrik eder başarılarının devamını dileriz.

 

Bilgi Yarışmasında Okulumuzu Temsil Eden Öğrencilerimiz;

Arman ÖZDEMİR C.Görkem Destan Mert DEĞİRMENCİ


Bir Önceki Seneye Ana Sayfaya



Proje kapsamında 14-17 Nisan 2010 tarihleri arasında İspanya, Almanya, İngiltere, İrlanda
Polonya ve Litvanya'dan toplam 45 öğretmen ve öğrenciyi okulumuzda misafir ediyoruz.

Proje ile ilgili açıklama için tıklayınız.

Proje ile ilgili okulumuzda yapılan etkinlik ve törenlerden görüntüler.

Projenin tanıtım sunusu için tıklayınız...


Human Rights sunusu için tıklayınız...

Proje Kapsamında Yapılan Çalışmalar için tıklayınız.

Bir Önceki Seneye Ana Sayfaya


13 Nisan 2010 salı günü, "İnternet Haftası Etkinlikleri" kapsamında, okulumuz Matematik öğretmeni ( Eğitici Bilgisayar Formatörü ) Hasan KORKMAZ tarafından "İnternet ve Bilgisayar Kullanımı" ile ilgili seminer verilecektir.

Konular:
1) Bilgisayar yazılımı ve donanımını tanıma;
2) İnternette istenen bilgiye erişim;
3) Web Sayfası nedir? Nasıl tasarlanır?

Seminer Yeri: İzmir Fen Lisesi Konferans salonu
Seminer Saati: 13.00
Son başvuru tarihi: 10 Nisan 2010

Not: Başvurular okulumuzun izmirfen1983@yahoo.com.tr e-mail adresinden
veya
0 232 388 10 30 - 31 nolu telefonlardan yapılabilir.


Bir Önceki Seneye Ana Sayfaya





10-Mayıs-2010 tarihinde, İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Yeni Asır Televizyonu tarafından düzenlenen,
İzmir Ekonomi Üniversitesinde "Liseler Arası Bilgi Yarışması"
yarı final yarışmasında okulumuz rakplerini geride bırakarak,
finale yükselmiştir.

Öğrencilerimizi tebrik eder başarılarının devamını dileriz.

Bilgi Yarışmasında Okulumuzu Temsil Eden Öğrencilerimiz;

Arman ÖZDEMİR C.Görkem Destan Mert DEĞİRMENCİ


Bir Önceki Seneye Ana Sayfaya




2009-2010 Eğitim Öğretim Yılında, Ortaöğretim okullarında uygulanan Demokrasi
Eğitimi ve Okul Meclisi Projesi kapsamında okulumuz ğrencisi Fatih OK, Bornova Öğrenci Meclis Başkanı
ve daha sonra da İzmir İl Meclis Başkanı seçilmiştir.

Fatih OK
, 16-19 Nisan 2010 tarihleri arasında TBMM'de
İzmir'i başarıyla temsil etti.


Okulumuzda yapılan İl Meclisi Toplantısı ile ilgili görüntüler için tıklayınız ...

Bir Önceki Seneye Ana Sayfaya




* Okulumuz, 2010 TÜBİTAK Orta Öğretim Öğrencileri Arası Araştırma Projeleri Yarışmasına 11 proje ile başvurmuştur.
Aşağıda listede belirtilen projelerden 6 tanesi bölge sergisine davet edilmiştir.

 

 PROJEYİ YAPAN ÖĞRENCİ

 

PROJE DALI

 

DANIŞMAN ÖĞRETMEN

ALPER GENCER

TANERCAN TELEK

FİZİK

TİMOTHY TİMUR

FATMA TOZYILMAZ

PINAR AYDIN

BİYOLOJİ

HATİCE TOSMAN

DİLRUBA BURŞUK

M. BEYZA BÜYÜKGEBİZ

BİYOLOJİ

D.SEYFETTN ALDAĞ

UMUTCAN ÇIRAK

FIRAT MEMİŞ

FİZİK

TİMOTHY TİMUR

UĞUR TOSUN

NAZMİ ÇIBIK

FİZİK

KAZIM TOYMUŞ

SELDA KARAASLAN

YEŞİM OLGUN

BİYOLOJİ

HATİCE TOSMAN



* 7-9 Nisan 2010 tarihleri arasında, İzmir Dokuz Eylül Tıp Fakültesinde gerçekleştirilen TÜBİTAK Bölge Sergisi sonucunda
Alper GENCER ile Taner Can TELEK'in ortaklaşa yaptıkları Fizik Dalındaki proje 21-26 Mayıs 2010 tarihleri arasında Ankara'da
yapılan final yarışmasına katılmış ve Türkiye üçüncüsü olmuştur.

 

 PROJEYİ YAPAN ÖĞRENCİ

 

PROJE DALI

 

PROJE KONUSU

DANIŞMAN ÖĞRETMEN

ALPER GENCER

TANERCAN TELEK

FİZİK

Sıvı içerisindeki mikro parçacıkların yeni bir optiksel sistem ile incelenmesi

TİMOTHY TİMUR




*
7-9 Nisan 2010 tarihleri arasında, İzmir Dokuz Eylül Tıp Fakültesinde gerçekleştirilen TÜBİTAK Bölge Sergisi sonucunda
Pınar AYDIN ile Fatma TOZYILMAZ'ın ortaklaşa yaptıkları Biyoloji dalındaki proje 3. lük ödülü almıştır.

 

 PROJEYİ YAPAN ÖĞRENCİ

 

PROJE DALI

 

DANIŞMAN ÖĞRETMEN

Pınar AYDIN

Fatma TOZYILMAZ

BİYOLOJİ

  HATİCE TOSMAN



* MEF Eğitim Kurumları'nın Lise Öğrencileri arasında düzenlediği, 19. Araştırma Projeleri Yarışması'nda aşağıdaki 3 projemiz
sergilenmek üzere davet edilmişlerdir.

 

 PROJEYİ YAPAN ÖĞRENCİ

 

PROJE DALI

 

DANIŞMAN ÖĞRETMEN

Fırat MEMİŞ

UMUT CAN ÇIRAK

FİZİK

TİMOTHY TİMUR

BAYRAM KURT

REFİK BEHLÜL ÇAY

KİMYA

GÜLSÜM ERGİN

BERİL BELİZ DERMAN

ÖZGE CİVAN

BİYOLOJİ

DR.DOĞAN SEYFETTİN ALDAĞ





Bir Önceki Seneye Ana Sayfaya





TÜBİTAK tarafından Nisan 2010'da yapılan, Bilim Olimpiyatları III. ve IV. aşama sınavları sonucunda;
Biyoloji dalında Doğukan DOĞU, 11 Temmuz 2010'da Güney Kore - CHALGWON'da kentinde Uluslararası
Biyoloji Olimpiyatlarında ülkemizi temsil etmeye hak kazanmıştır.

İzmir Fen Lisesi ailesi olarak başarılar dileriz.


Bir Önceki Seneye Ana Sayfaya




Çağdaş Özürlüler Yaşam derneği tarafında "Dinçer SEZGİN Anısına" gerçekleştirilen
3. öykü yarışması sonuçlarına göre öğrencimiz Gözde GÖKTEN'in öyküsü yayımlanmaya
değer bulunmuştur. Gözde GÖKTEN'in öyküsünü okumak için tıklayınız ...




Bir Önceki Seneye Ana Sayfaya




İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen "Kelime Türetme" oyununda öğrencimiz Tüze YILMAZ
Bornova ilçesi okulları arasıdaki elemelerde birinci olmuştur.
Öğrencimizi tebrik eder ildeki yarışmada başarılar dileriz.




Bir Önceki Seneye Ana Sayfaya








* Öğrencimiz Arman ÖZDEMİR YGS-1 puanında Türkiye 5. si,
YGS-2 puanında Türkiye 6. sı, YGS-3 puanında Türkiye 7. si,
YGS-4 puanında Türkiye 11. si, YGS-5 puanında Türkiye 5. si, YGS-6 puanında Türkiye 5. si olarak okulumuzu gururlandırmıştır.


*
YGS-2010'da ilk 100'de 11öğrencimiz 36 dereceyi paylaşmıştır.

2010 YGS 'DE İLK 100'E GİREN ÖĞRENCİLER
SIRA NO ADI SOYADI YGS1 YGS2 YGS3 YGS4 YGS5 YGS6
1 Cavit Görkem DESTAN   69        
2 Arman ÖZDEMİR 5 6 7 11 5 5
3 Gizem ÇAKIL   89        
4 Özenç MUTAF 34 23       96
5 Mert DEĞİRMENCİ 51 77 60 84 42 43
6 Barış ÖZMEN         94 74
7 Berker ÖZBEK     20 16 19 98
8 Mert Can CANER 54 62       40
9 Metin BALABAN 89   17 14 25 61
10 Alican MADAN     33 27 80  
11 Bahadır SEVİL     89 52    



* YGS-2010'da ilk 1000'de toplam 35 öğrencimiz 130 derece elde etmiştir.

SIRA NO ADI SOYADI YGS-1 YGS-2 YGS-3 YGS-4 YGS-5 YGS-6
1 İlyas Alper ŞENER 369 480 632 582 532 526
2 Tuğçe TÜMER 799 950 468 670 396 467
3 Özlem ÖZYURT 324 415 888   473 222
4 Tarsu Eda TOPALOĞLU 429 415       728
5 Çağrı SOFUOĞLU 300 244 645 755 552 387
6 Arman Aras  BUDAK     339 603 288 550
7 Muhemmet OLGUN     188 223 194 590
8 Onur ÖZÇELİK     447 408 671  
9 Irmak Taylan KARPUZCU 517 344 480 511 593 586
10 Yusuf SEYMEN 738 764     937  
11 Onur ERCAN         921 963
12 Elçin KULATU 246 164       441
13 Emre GEDİK 903          
14 Gamze Feyza DEMİRAY     856   846 928
15 Uğur Yekta BAŞAK 778   426 642 292 358
16 Melis İRGİ 726 696        
17 Kadir BÜYÜKÇELEBİ   909        
18 Fatih OK 220 213 893 909 697 435
19 Gizem Nur İZGİ 772 790 795 696 873 948
20 Özgücan YILDIRIM 332 272 952   666 293
21 Doruk ÜŞÜMEZBAŞ     838 721 989  
22 Harika DUYU 405 508 944   640 418
23 Mehmet Furkan YEŞİLER 521 425       810
24 Demet HELVACI 567 546       906

* İzmir Valisi Sayın M. Cahit KIRAÇ, YGS 2010 sınavı sonucunda, Türkiye'de ilk 100 e giren "İzmir'in Yüz Akı" 11 öğrencimizi altın ile ödüllendirdi...

YGS'de İlk 100'e giren öğrencilerimize, Bornova Kaymakamlık ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzün verdiği yemekten bir görüntü.
   
YGS'de İlk 100'e giren öğrencilerimize, Bornova Kaymakamlık ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzün verdiği yemekten bir görüntü.
   
İzmir Valisi Sayın M. Cahit KIRAÇ, YGS 2010 sınavı sonucunda, Türkiye'de ilk 100 e giren "İzmir'in Yüz Akı" 11 öğrencimizi altın ile ödüllendirdi...
   

 

 




 

Bir Önceki Seneye Ana Sayfaya

 

INEPO ÇEVRE PROJE OLİMPİYATINDA DERECE ALAN PROJELERİMİZ

  

SIRA

NO

PROJENİN ADI

PROJENİN ALANI

PROJEYİ YAPAN ÖĞRENCİNİN ADI SOYADI

DANIŞMAN ÖĞRETMENİN

ADI SOYADI

DERECE

1

Bir toprak bakterisi olan azotobacter sp 1-2'den bakteriyal aljinat üretimi

 

BİYOLOJİ

Melike ÇAKAN

Ahmet DİKMEN

JÜRİ ÖZEL ÖDÜLÜ

2

Spirulina ekstrahtının in vitro pankinson modeli üzerine etkileri

 

BİYOLOJİ

Berke YENİEV

Ecem TÜZÜN

Hatice TOSMAN

 

3

Düzensiz malzemelerin içinden geçen ışığın optik faz birleşim yöntemi ile şiddetlendirilmesi

 

FİZİK

Alper GENCER

Enes YILMAZ

Timothy TİMUR

BİRİNCİLİK ALTIN MADALYA

4

Nano-slika taneciklerinin sulu ortamlardan bakır tutma başarımlarının iyonik sıvılarla arttırılması

 

KİMYA

Selen CİDAL

Büşrü KARAAYAK

Gülsüm ERGİN

JÜRİ ÖZEL ÖDÜLÜ

5

Biyoloji – Turunçgillerde Önemli Zararlı Ceratitis capitata (Akdeniz meyve sineği) ’nın Mücadelesine Yönelik Çevre Dostu Ve Organik Kaolin Ve Zeolitin Etkisinin Araştırılması

BİYOLOJİ

Beyza M.Büyükgebiz

Dilruba Burşuk

Seyfettin ALDAĞ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Bir Önceki Seneye Ana Sayfaya